Španělsko a free camping? Žádný problém!

16.02.2023

Španělsko je krásná země plná historie, kultury, dobrého jídla, pití a překrásných krajin. Nejlepší volbou pro cestování po Španělsku se svým obytňákem je free camping. Můžete najít mnoho míst, kde můžete zaparkovat a přespat zdarma. Tyto místa jsou často krásně umístěna v přírodě, takže si můžete užít klid a krásu Španělska. Existuje několik aplikací a webových stránek, které vám pomohou najít tyto místa, jako například park4night. Tato aplikace vám poskytne důležité informace o dostupnosti vody, elektřiny a dalších službách na těchto místech. S kempováním zdarma se svým autem můžete prozkoumat Španělsko bez starostí o náklady na ubytování a užít si volnost a svobodu cestování a ještě přitom ušetřit dost peněz. 

Zde je několik rad a tipů týkajících se free campingu ve Španělsku

Někde s free campingem můžete i narazit

Mějte na paměti, že free camping, tj. táboření mimo oficiální kempy a tábořiště, není všude povolené. Pokud chcete zakempit mimo oficiální kempy, hledejte místa dál od obydlených oblastí.

Příroda na prvním místě

Dbejte na zásady ochrany životního prostředí a nepoškozujte přírodu. Vždy po sobě uklízejte a nerozdělávejte ohniště na suchých místech u lesů a křovin.

Park4Night

Při hledání místa pro free camping využijte aplikace jako je například "Park4night", která vám ukáže nejlepší ověřená místa pro free camping.

Nebuďte vždy sami

Pokud hledáte větší bezpečnost, vybírejte místa, kde už jsou další kempaři a nezůstávejte tam sami. Někoho ale naopak samota při kempování láká. Je to vždy na vás, jak se na daném místě cítíte.

Stín nad zlato

Vzhledem k teplému počasí je důležité zvolit místo s dostatečným stínem a připravit si dostatek pitné vody, když už chcete na daném místě kempit delší dobu.

Park4Night: Užijte si cestování po Španělsku v obytném autě naplno 

Pokud plánujete cestování po Španělsku v obytném autě, rozhodně byste měli zvážit použití aplikace Park4Night. Tato aplikace vám umožní najít ideální místa k parkování a k přenocování v obytném automobilu po celé zemi. S aplikací park for night můžete snadno najít bezplatná parkoviště, kempy nebo další přírodní místa, která už jsou odzkoušená uživateli aplikace. A tam si můžete vychutnat krásy Španělska. Navíc, cena této aplikace je velmi přijatelná a základní předplatné je 49,- a díky návodu Park4Night můžete využívat všechny její funkce bez problémů. Pokud se tedy chystáte na cestu po Španělsku v obytném vozidle, aplikace Park4Night by měla být na prvním místě vašeho seznamu. Tak kam tedy vyrazit s obytným vozem? Možností je neúměrně mnoho, stačí si jen vybrat!

A na závěr nějaké ty zajímavosti o Špaňelsku

Španělsko je země ležící v jihozápadní Evropě na Pyrenejském poloostrově. Je čtvrtou největší zemí Evropy a dvanáctou největší na světě. Hlavním a největším městem je Madrid a úředním jazykem je španělština. Španělsko je známé svou bohatou kulturou, historií a rozmanitou geografií, která zahrnuje pláže, hory a pouště. Má mnoho slavných památek, jako je Alhambra v Granadě, Park Guell v Barceloně a Sagrada Familia. Španělsko je také známé svým jídlem, vínem a festivaly jako La Tomatina a Running of the Bulls. Španělsko je konstituční monarchií a současným králem je Felipe VI. Země má smíšenou ekonomiku a je členem Evropské unie.