Milovy rybník - Tipy na výlety v okolí a místní restaurace

05.05.2024

Milovy rybník se nachází na Vysočině, 4 km za vesnicí Křižánky a je oblíbeným místem pro rekreaci a odpočinek. Kromě krásné přírody a klidné atmosféry nabízí i širokou škálu aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Rybník Milovy a jaké další možnosti se zde naskýtají se dočtete v článku.

Tipy na aktivity a zábava pro děti i dospělé u rybníku Milovy

Koupání v Milovském rybníku

Nejlepší místo k osvěžení najdete na severní a východní straně rybníku Milovy. Přímo u rybníka stojí hotel Orea Resort Devět skal a kemp Milovy. Ubytování je k dispozici také v kempu Milovy a v okolních penzionech. Vstup na pláže i parkování jsou zdarma.

Krytý bazén v Orea resortu Devět skal

V případě špatného počasí máte možnost využít krytý bazén v Orea resortu 9 skal. Bazén má hloubku 135 cm a jsou zde k dispozici nafukovací hračky do vody pro děti, jako jsou kruhy, rukávky a další. Cena vstupného je 100 Kč pro dospělou osobu za jednu hodinu a děti do 6 let mají vstup zdarma. Kapacita bazénu je 12 osob.

Mini golf v Orea resortu Devět skal

Na recepci v hotelu máte také možnost objednat si venkovní minigolf, který se nachází také v areálu Orea Resortu. Cena minigolfu je 100 Kč za 1 hodinu pro jednu osobu. Minigolfové hřiště nabízí 18 jamek různé obtížnosti, což zaručuje zábavu pro hráče všech úrovní zkušeností. Pro skupinu čtyř hráčů doporučujeme rezervovat 2 hodiny, aby každý měl dostatek času na hru a zároveň si dostatečně užil.

Dětské hřiště v Orea Resortu Devět Skal

Malé hřiště se nachází podél zelené turistické trasy v resortu Orea. Zde naleznete dětský hrad se skluzavkou, menší pískoviště a dvě houpačky. Toto pohodlně umístěné hřiště je ideálním místem pro rodiny a malé dobrodruhy, kteří si chtějí odpočinout a zábavně trávit čas během svého pobytu v resortu nebo jen při návštěvě místní restaurace.

Dětské hřiště u restaurace Poslední Míle

Dětské hřiště, i když je již trochu starší, je stále funkční a přináší radost dětem! Najdete zde houpačky, kolotoče, a pískoviště s různými hračkami. Kromě toho je k dispozici i menší hřiště na volejbal a fotbalové hřiště, které nabízí možnost hrát míčové a dětské hry ve skupině.


Dalším tipem na výlet je Pohádková Vesnička Podlesí

Ideální na výlet s dětmi v okolí Milovského rybníku je Pohádková Vesnička Podlesí, která se nachází necelé 2 km chůze od rybníku Milovy. 

Ve vesničce jsou chatky a domečky ve stylu různých dětských pohádek. V chatkách je možné se i ubytovat.


Časová náročnost prohlídky je kolem 1 hodiny. Ceny vstupného do vesničky naleznete zde


9 skal na Vysočině - turistická stezka v okolí skal a nejvyšší bod Žďárských vrchů

Tato stezka vede většinu času po červené turistické trase (Via czechia) a směřuje k nejvyššímu vrcholu Žďárských vrchů, kterým je 9 skal v nadmořské výšce 836 metrů. Tato trasa následuje převážně červené značení a prochází kolem několika impozantních skalních masivů, které dodávají této cestě charakter.


Malinská Skála 

Tento skalní útvar se tyčí do výšky 813 n.m. Skalní masiv je charakteristický svou impozantní velikostí a jedinečnými geologickými útvary. Navštěvovaná turisty pro svou malebnost a skvělé výhledy.


9 skal

9 skal je nejvyšším bodem Žďárských vrchů s nadmořskou výškou 836 metrů. Tento masivní skalní útvar je centrem pozornosti v této oblasti a nabízí úchvatné výhledy do dalekého okolí. Je to oblíbená destinace pro turisty.Lisovská skála

Lisovská skála se vypíná do výšky 802 metrů nad mořem. Tato skalní formace je známá svými zajímavými tvary. Poskytuje krásné panoramatické výhledy do okolí a je oblíbeným místem pro turisty a horolezce.Bílá skála

Bílá skála leží v nadmořské výšce 725 metrů a svůj název získala pravděpodobně díky světlému vzhledu. Tato skalní formace je obklopena krásnou přírodou a nabízí odpočinkové a malebné prostředí pro návštěvníky.
Drátenická skála

Tato skála se nachází v nadmořské výšce 776 metrů. Je to impozantní skalní útvar, který dominuje okolní krajině. Tato skála může nabídnout úžasný výhled na okolní krajinu a je oblíbeným cílem turistů.

9 skal mapa turistické stezky
9 skal mapa turistické stezky
9 skal
9 skal
Lisovská skála
Lisovská skála
Orea resort Devět skal
Orea resort Devět skal
Restaurace a penzion Poslední Míle
Restaurace a penzion Poslední Míle
Restaurace u Šlechtů
Restaurace u Šlechtů
Pizza bar Večernice
Pizza bar Večernice
Restaurace U Šlechtičen
Restaurace U Šlechtičen

Milovy a restaurace v okolí rybníku

Restaurace v Orea resortu Devět skal

Tato restaurace je převážně zaměřená na moderní interpretaci tradičních českých a evropských pokrmů. Šéfkuchaři se snaží využívat čerstvé sezónní ingredience, aby každé jídlo bylo dobře vyvážené. Menu se pravidelně obměňuje podle dostupnosti sezónních surovin, což zaručuje neustálou pestrost a originalitu menu.
Co se ceny týče, restaurace se pohybuje spíše v kategorii střední až vyšší cenové třídy. To však odpovídá kvalitě podávaných jídel, servisu a atmosféře restaurace.


Poslední Míle restaurace a penzion

Tato restaurace a penzion se nachází kousek od Milovského rybníka. I přesto, že zde nepřijímají platební karty, byla možnost platit přes QR kód, což jsme ocenili. Nabízejí základní sortiment jídel, jako jsou steaky, bolonské špagety, masové směsi a další. Poměr cena a kvalita jídla je více než dobrý. Ceny hlavních jídel se zde pohybují od 140 do 300 Kč. Pivo zde točí Plzeň a Poličku.

Mají zde také velký výběr alkoholických nápojů, jako jsou kvalitní rumy a Tatranské čaje, ale samozřejmě i nealkoholické nápoje, například točenou malinovku, džusy a další.


Restaurace U Šlechtů

Příjemná restaurace pár desítek metrů od Milovského rybníka. Nachází se na zelené turistické trase, což přitahuje jak místní obyvatele, tak i turisty, kteří si chtějí pochutnat na dobrém jídle. Nám tady chutnalo. Cena za dětskou porci jídla byla 120 Kč, jinak se ceny pohybují od 180 Kč a více. Za tři jídla a jednu polévku i s pitím jsme zaplatili 790 Kč.


Pizza bar Večernice

Se nachází hned vedle restaurace Poslední míle a je to spíš takový menší bar, kde si můžete objednat z pár základních pizz a nějaký alkoholický drink nebo pivo a také samozřejmě i nealkoholické nápoje.

Restaurace U Šlechtičen

Tuto restauraci najdete na východní straně Milovského rybníku hned u hlavní silnice. Osobni hodnoceni nemáme jelikož jsme se tady nezastavovali na jídlo. Jediny co jsme si všimli, že mají pivo z pivovaru Hejkal.

Bistro v Kempu Milovy

V malém bistru v autokempu Milovy si můžete vychutnat jídla, jako je smažený sýr, hamburger nebo klobásu. Kromě toho zde můžete objednat točené pivo a nealkoholické nápoje. Ceny se zde pohybují kolem 80,- až 140,- za jídlo. Bistro je zároveň i recepce pro kemp, kde si objednáte ubytovaní v chatičkách nebo parkovací stání pro obytný automobil i karavan. 

My jsme byli v kempu Milovy ubytovaní v obytném autě a za víkend jsme platili 1020,- i s elektrikou na 1 den. Z kempu byl pěkný výhled na rybník Milovy.Kemp Milovy
Kemp Milovy

Závěr o tomto výletu v okolí Milovského rybníku

Ať už se vydáte na jednodenní výlet nebo jen na víkend, s dětmi nebo bez, okolí Milovského rybníku nabízí spoustu výletů a aktivit jak pro děti, tak i pro dospělé. Určitě stojí za prozkoumání a návštěvu. I nás zde příjemně překvapilo, co všechno zde lze zažít, a rozhodně se sem někdy rádi vrátíme znovu.